Prezentace jednotky 16Ev


publikováno 07. 09. 2022 22:09


Dne 7. 9. 2022 byla veřejnosti představena první jednotka typu 16Ev pro Pasažieru vilciens, kterou vyrábí Škoda Group.

Akce se uskutečnila na hlavním nádraží v Rize. Zúčastnili se jí ministr dopravy Tālis Linkaits, předseda představenstva společnosti Škoda Vagonka Martin Bednarz, předseda představenstva Pasažieru vilciens Rodgers Jānis Grigulis a člen představenstva Latvijas dzelzcels Rinalds Pļavnieks.

Martin Bednarz při té příležitosti sdělil: “Do lotyšského hlavního města jsme již dodali dvě jednotky a do konce září má přibýt ještě jedna. V posledních srpnových dnech byly v Rize úspěšně provedeny první jízdní zkoušky a v září zahájíme další testy, abychom přizpůsobili systém řízení vlaku, a poté zahájíme zkoušky potřebné pro certifikaci. 

Válka na Ukrajině výrazně ovlivnila veškerou výrobu a dopravu, protože vlaky se musí přesouvat po jednotlivých vozech nákladními auty. To má dopad na původní harmonogram, který byl již negativně ovlivněn pandemií COVID-19, jež snížila výrobní kapacitu, technickou a materiálovou přípravu projektu a dodávky od subdodavatelů. Nicméně již jsme svařili 35 %, tedy téměř 50 z celkového počtu 128 vozů, a dokončují se přípravy na zahájení sériové konečné montáže.”

Související novinky
Kategorie
Sdílejte