Další Vectrony pro ČD Cargo


publikováno 01. 08. 2022 09:39


Dne 1. 8. 2022 oznámila firma Siemens Mobility Česká republika, že v polovině července podepsala smlouvu s dopravcem ČD Cargo na dodání 10 lokomotiv typu Vectron MS (varianta A54).

Tomáš Tóth, předseda představenstva ČD Cargo, říká: „S lokomotivami Siemens Vectron máme dlouhodobě dobré zkušenosti. Jejich nákup nám umožnil naplňovat jeden ze čtyř strategických pilířů ČD Cargo, a to expanzi do zahraničí. Nové lokomotivy chceme využít pro dopravu vlaků v dalších zemích se zajímavým potenciálem - v Nizozemsku a Belgii. Zajímavé jsou pro nás zejména přístavy.“

Lokomotivy s maximální provozní rychlostí 160 km/h budou dodávány od druhé poloviny roku 2024. ČD Cargo se tak stane prvním českým zákazníkem, který bude mít ve svém parku Vectrony s homologací pro Belgii.

ČD Cargo již provozuje 12 vlastních lokomotiv Vectron MS (varianta A01), další Vectrony má v nájmu a na konci loňského roku si společnost objednala dvě lokomotivy Vectron AC s Diesel Power Modulem (DPM), které budou dodány v roce 2023. 

Související novinky
Spielwarenmesse 2022 Omikron
Kategorie
Sdílejte