Stavba depa promo
Škoda 2024

Další Vectrony a Smartrony pro CARGOUNIT


publikováno 28. 02. 2024 12:27


Dne 28. 2. 2024 podepsala společnost CARGOUNIT, Wrocław, největší nezávislá polská leasingová společnost zabývající se pronájmem kolejových vozidel, s firmou Siemens Mobility smlouvy na nákup deset lokomotiv typu Smartron a až na 90 lokomotiv typu Vectron MS, z nichž třicet již bylo závazně objednáno. První dodávky jsou plánovány na rok 2025. 

CARGOUNIT je aktuálně největším zákazníkem v Polsku, který vlastní lokomotivy z produkce Siemens Mobility. Obě firmy spolupracují od roku 2018, kdy byl zakoupen první Vectron MS, a díky poslední závazné objednávce bude v parku CARGOUNITu již 66 Vectronů a 18 Smartronů.

Od posledního souhrnu objednávek a dodávek Vectronů pro CARGOUNIT, který jsme uvedli v rámci reportáže z veletrhu Trako v ŽM 10/23 (str. 24), byly dodány další čtyři. Všechny si najala německá společnost HELROM provozující specifický systém pro přepravu standardních silničních návěsů, což předznamenává blížící se rozvoj provozu, který jsme zmínili počátkem tohoto roku.

Vectrony pro CARGOUNIT mají výkon 6 400 kW při střídavém napájení, resp. 6 000 kW při stejnosměrném napájení, a budou opatřeny mobilní částí ETCS dle specifikací Baseline 3. Jejich provoz je plánován v Polsku, Německu, Rakousku, ČR, na Slovensku, v Maďarsku, Nizozemsku, Rumunsku, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Itálii, Bulharsku a Belgii. Lokomotivy Smartron budou provozovány v Německu, Bulharsku nebo Rumunsku.

Související novinky