Coradia Stream HC pro Bádensko-Württembersko


publikováno 09. 05. 2022 13:02


Dne 9. 5. 2022 oznámila firma Alstom podpis smlouvy na dodávku 130 čtyřvozových částečně dvoupodlažních elektrických jednotek Coradia Stream High Capacity pro společnost Landesanstalt Schienenfahrzeuge Baden-Württemberg (SFBW) pro provoz v Bádensku-Württembersku.

Výrobce rovněž získal smlouvu na zajištění jejich kompletní údržby po dobu 30 let. S celkovou hodnotou téměř 2,5 mld. EUR se jedná o dosud největší železniční zakázku pro Alstom v Německu. Smlouva navíc zahrnuje opci na až 100 dalších vlaků. 

Jednotky s maximální rychlostí 200 km/h budou vybaveny moderní zabezpečovací a automatizační technikou v rámci projektu Digitální uzel Stuttgart (DKS, Digitaler Knoten Stuttgart), prvního digitalizovaného železničního uzlu v Německu. Půjde nejen o OBU ETCS Level 2 a 3, ale též o zařízení pro automatický provoz vlaku (ATO) na stupni automatizace GoA 2. Jednotky mají být v oblasti Stuttgartu nasazovány od roku 2025. 

Volker M. Heepen, jednatel  SFBW, uvádí: „Zvláštní pozornost jsme věnovali pohodlí cestujících. K dispozici budou polohovatelná sedadla a prostory pro osoby se sníženou pohyblivostí stejně jako inovativní koncept osvětlení a silná Wi-Fi. Kromě toho nabídnou nové Coradie salonky, konferenční a rodinné oddíly s vysokou úrovní komfortu. A samozřejmě i víceúčelové oddíly pro velká zavazadla, kočárky a jízdní kola.“

Související novinky
Spielwarenmesse 2022 Omikron
Kategorie
Sdílejte