Škoda 2022

VTG Rail Logistics Deutschland si najme EURODUALy od ELP


publikováno 13. 10. 2020 10:02


Jejich dodávky by měly být zahájeny v prvním čtvrtletí roku 2021 a provozovány by měly být firmou Retrack, tedy dopravcem patřícím do skupiny VTG Rail Logistics Deutschland.

Jde o další z mnoha leasingových kontraktů, které společnost ELP uzavřela s různými, zejména německými a rakouskými dopravci, jak jsme popsali např. v ŽM 5/20 (str. 60 - 62). První pevné objednávky na tyto lokomotivy donedávna čítaly 30 strojů, z toho 28 určených k provozu v Německu a Rakousku a dva ve verzi pro Švédsko a Norsko.

Nedávno si ELP přiobjednal dalších deset lokomotiv, což znamená celkem 40 EURODUALů, přičemž má tento pool již uzavřené leasingové smlouvy na 32 z nich a další kontrakty by měly následovat do konce listopadu.

Z dřívějších objednávek bylo prvních osm lokomotiv dodáno nájemcům v Německu letos v březnu a dubnu (viz také zde). Dvojice určená k provozu ve Švédsku a Norsku by měla být švédskému dopravci Green Cargo předána do nájmu v závěru října 2020, kdy se konečně očekává jejich schválení do tamního provozu. Zbývající ze všech dosud objednaných lokomotiv, tedy třicet EURODUALů, by měly být dodány z výroby v závodě Stadler Albuixech od konce listopadu 2020 do konce října 2021.

Zahájení dodávek čtyřsystémových strojů EURO9000, jichž má ELP objednáno deset, je momentálně v plánu na čtvrté čtvrtletí roku 2022.

Související novinky
Sdílejte