Stavba depa promo
Škoda 2024

RegioJet objednal další stroje TRAXX3 MS


publikováno 07. 02. 2023 17:45


Dne 7. 2. 2023 RegioJet ohlásil objednávku dalších lokomotiv TRAXX3 MS. Se společností Alstom podepsal rámcovou smlouvu na dodávku 13 strojů a celý tento počet je již objednán napevno. Všechny mají být dodány během podzimu 2024.

Vybaveny budou ještě mobilní části ETCS typu EbiCab, tedy převzaté z produkce značky Bombardier Transportation. Problematické schvalování tohoto typu OBU je příčinou nemožnosti provozu na rakouských hlavních tazích, ale výrobce počítá s plným schválením v průběhu roku 2024. Od roku 2025 pak chce Alstom již vybavovat lokomotivy TRAXX svým produktem Atlas (více viz ŽM 11/22, str. 4). RegioJet tak plánuje nasazení lokomotiv této série jak na existující spoje na trasách z Prahy do Bratislavy a z Prahy do Vídně a Budapešti, tak na zajištění provozu nových spojů v dalších evropských zemích.

Jakmile budou tyto nové lokomotivy dodány a nasazeny do provozu na mezinárodní linky, plánuje s nimi RJ nahradit 18 stávajících lokomotiv, které se mají stát součástí společnosti RegioJet Pool a mají být určeny zejména na pronájem dalším dopravcům.

Související novinky