Založena společnost Škoda Group Austria


publikováno 02. 02. 2023 17:29


Dne 2. 2. 2023 Škoda Group oznámila, že založila novou dceřinou společnost Škoda Group Austria GmbH. Ta k 1. únoru 2023 přebrala 40 zaměstnanců a část aktiv firmy Molinari Rail GmbH Austria, která se v listopadu 2022 dostala do insolvence a jež byla součástí švýcarské mateřské konzultační společnosti Molinari Rail AG.

Škoda Group tímto krokem posiluje svoji pozici v oblasti technického projektování a designu díky zkušenému týmu, jenž bude pracovat jak na zakázkách v rámci skupiny, tak i na vlastních projektech. Nová dceřiná společnost má hlavní sídlo ve Vídni a pobočku (dílny) v tyrolském městě Schwaz. Škoda Group Austria bude mít velkou samostatnost v rámci svého byznysu a expertízy, ale bude se také podílet na aktivitách celé skupiny. 

Aktuálně je cílem také dokončit zakázky, jež byly rozpracovány v dřívější době. Mezi ně patří kontrakt ÖBB na rekonstrukci 22 sedadlových vozů řady Bmz 21-91 na lehátkové vozy řady Bbcmvz pro vlaky nightjet. První dva kusy byly dokončeny v září 2021 a první tyto vozy s maximální rychlostí 200 km/h zahájily provoz v prosinci téhož roku na trase Wien - Bregenz. Celá série měla být předána dopravci do léta 2022, počátkem letošního roku však byly dokončeny zhruba dvě třetiny z nich.

Přestavby jsou prováděny společností ÖBB Train Tech (do srpna 2021 ÖBB Technische Services) v závodě Simmering. Subdodávkami (vzduchové a kabelové kanály, elektrické rozváděče) se podílela také firma Molinari Rail Systems GmbH z německého Dessau, jež je ovšem také v insolvenci.

Související novinky
Sdílejte