Terminál Mošnov před spuštěním provozu


publikováno 26. 07. 2022 13:01


K počátku srpna by měl být připraven pro spuštění provozu nový terminál kombinované dopravy umístěný poblíž Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Slavnostní zahájení stavby proběhlo v září loňského roku (více viz ŽM 9/21, str. 18 - 20). Překladiště vybudovala developerská společnost Concens Investments a po dokončení stavby, které nastalo 30. 6. 2022, jej převzala rakouská skupina Innofreight, a to přes společnost TKD OSTRAVA MOŠNOV. Provozovatelem je firma Terminál Mošnov, kterou zatím vlastní rovněž Innofreight, ale tato by do budoucna měla být spoluvlastněna i hlavními uživateli terminálu z řad přepravců.

Dne 3. 6. 2022 se uskutečnily první zkušební jízdy v areálu překladiště pro zkoušku zabezpečovacího zařízení a následně probíhají další, například také pro ověření správné komunikace mezi informačními systémy terminálu, Správy železnic a dopravců nebo pro zácvik provozního personálu. Od 1. 8. by již terminál měl pracovat v režimu zkušebního provozu pro ověření technologií a bude už k dispozici pro přísuny kontejnerů a překládky prvních vlaků.

Mezi prvními uživateli by měla být rejdařská skupina MSC, využívat jej bude také Česká pošta, která již dříve v tomto roce oznámila, že v této lokalitě vytvoří multimodální překladiště. V příštím roce by sem Česká pošta měla z Ostravy přesunout zpracovávání železničních zásilek přepravovaných nočními nákladními expresy z/do Prahy.

Související novinky
Spielwarenmesse 2022 Omikron
Kategorie
Sdílejte