Škoda 2024

V Mošnově vyroste překladiště KD; převezme jej Innofreight


publikováno 13. 09. 2021 21:36


Jde o součást logistického areálu OAMP (Ostrava Airport Multimodal Park), který zde Concens Investments postupně realizuje a v němž byly dosud vybudovány tři haly. V prostoru mezi nimi a železnicí k letištnímu terminálu vyroste překladiště se šesti kolejemi, z toho se třemi (o délce přes 700 m) pod jeřábovou dráhou a s návaznými plochami pro různé využití.

Překladiště po jeho dobudování, plánovaném na přelom června a července 2022, odkoupí společnost Innofreight. Ta je na české železnici již výrazně přítomna zejména svými přepravními kontejnery a nástavbami, využívanými k přepravám mnoha různých komodit (štěpka, uhlí, koks, zeminy, vápenec, kulatina), zpravidla dopravovanými na vozech vlastního vývoje (InnoWaggonech) a provozovanými většinou ve spolupráci s ČD Cargem.

Pro Innofreight je samotný provoz běžného komerčního překladiště novinkou, proto pro tento účel založí společný podnik s dalšími zájemci (uživateli). Současně si zde zřídí základnu pro deponii, údržbu a opravy své techniky, ale nadto vnímá celou investici jako potenciál pro možnou realizaci dalších myšlenek technického charakteru (výroba nové techniky) nebo logistického charakteru, v závislosti na dalším vývoji, trendech a příležitostech. 

Příležitost pro vytížení překladiště představuje i samotný areál OAMP, v němž se navíc počítá také s vlastním vlečkovým napojením (což je u nově budovaných logistických parků v ČR jinak spíše raritou...). Zhotovitelem stavby překladiště je konsorcium „Společnost Terminál Ostrava“, čítající společnosti BERGER BOHEMIA (vedoucí konsorcia), Berger Bau, TSS GRADE a GEMO.

Související novinky
Sdílejte