Stavba depa promo
Škoda 2024

Nejistota ohledně závodu Alstom Derby


publikováno 30. 03. 2024 10:00


Již téměř rok se řeší situace v britském závodě Alstom Derby. Vloni v listopadu společnost Alstom oznámila, že zahájila konzultace týkající se potenciálního propuštění 550 stálých zaměstnanců (z celkových asi 3 000) v závodě Litchurch Lane v Derby.

V prosinci 2023 varoval Nick Crossfield, generální ředitel společnosti Alstom UK and Ireland, že za šest týdnů se závod dostane z roční produkce 650 vozů na nulu. A v polovině března 2024 oznámil: „Pokračujeme v konstruktivních jednáních s ministerstvem dopravy, abychom pro Derby našli budoucnost, ale času je málo, protože naše současné projekty jsou téměř dokončeny.“ Potenciálně je dotčeno také 780 dodavatelů.

V polovině letošního března byla dokončena výroba vozů pro jednotky Aventra (vyvinuté ještě firmou Bombardier Transportation), takže v závodě Derby bude probíhat už jen údržba již provozovaných vlaků pro různé dopravce. Pokud se v nejbližších dnech podaří dosáhnout dohody s vládou, doufá firma Alstom, že zde bude moci začít vyrábět svou novou generaci příměstských jednotek Adessia.

Související novinky
Sdílejte