InnoTrans 2022 (2)


publikováno 21. 09. 2022 06:50


První den berlínského veletrhu nabídl také příležitost vidět poprvé novou tramvaj Škoda 36T pro zákazníka Rhein Neckar Verkehr (rnv), který zajišťuje MHD ve městech Mannheim, Heidelberg a Ludwigshafen. Nová třicetimetrová vozidla tohoto typu (a další odvozená) budou jezdit nejen ve jmenovaných městech, ale také na regionálních linkách spojujících tato města ve třech spolkových zemích.

Martin In Der Beek, technický ředitel společnosti rnv, dodává: „To, co vidíte za mnou, je budoucnost společnosti rvn nebo alespoň jeden ze základních stavebních kamenů této budoucnosti. Jsme přesvědčeni, že Rhein-Neckar-Tram neboli RNT, jak jí říkáme, je významným krokem k naplnění naší vize lepší veřejné dopravy. Nyní je důležité, abychom brzy obdrželi první vozidla a aby byl celý schvalovací proces brzy ukončen. Příští rok v dubnu bude Mannheim hostit Bundesgartenschau, největší zahradnickou výstavu na světě, což je pro náš region mimořádně důležitá událost. RNT má být výkladní skříní našeho moderního a sofistikovaného systému veřejné dopravy.“

Tramvaj typu ForCity Smart 36T je obousměrná nízkopodlažní o rozchodu 1 000 mm a s délkou 30,5 m. Maximální provozní rychlostí činí 80 km/h. Tramvaj je plně klimatizovaná a zajistí pohodlí cestujícím až do +50 °C. Škoda Group dodá rnv celkem 80 vozidel: 31 třicetimetrových, 37 čtyřicetimetrových a 12 šedesátimetrových, a to v celkové hodnotě 7 mld. Kč. Součástí kontraktu je i opce na dalších 34 tramvají. 

Související novinky
Štítky
Sdílejte