Druhá výrobní linka na obilné vozy v Tatravagónce


publikováno 28. 07. 2022 11:04


V červnu 2022 spustila Tatravagónka provoz druhé linky na výrobu výsypných vozů k přepravě obilnin.

Tato linka byla v plánu už dříve, bez vazby na aktuální okolnosti, nicméně Tatravagónka urychlila její dokončení s ohledem na zvýšenou potřebu vozů pro přepravy agrárních komodit z Ukrajiny. Do konce roku by na této lince mělo být vyrobeno okolo 100 vozů.

To se sice může zdát málo, ale dokládá to reálné možnosti reakce průmyslu na vznikající požadavky, jelikož je nutno vycházet z disponibilních technických a personálních kapacit, dlouhodobého plánování jejich využití a také ze smluvních závazků na dodávky jiných vozů. I tak je uvedený počet výsledkem flexibilní operativní reakce vagónky. Uvolnění potřebných prostor a zprovoznění linky před původním termínem bylo umožněno přesunem části výroby do nového závodu v Tlmačích a částečně do jiných výrobních hal v Popradu.

Na již zavedené lince na obilné vozy je v plánu letos vyrobit přes 400 vozů řady Tagnpps o objemu 95 m3. Druhá linka produkuje novou verzi s objemem 103 m3. Tyto vozy mají délku přes nárazníky 16 000 mm, vlastní hmotnost 21,2 t a nejvyšší ložnou hmotnost 68,8 t. Třicetivozová souprava takových vozů tedy při celkové délce 480 m dokáže přepravit až 2 060 tun obilí při celkové hmotnosti vlaku 2 700 t (bez lokomotivy).

Zákazníky obilných vozů Tatravagónky jsou nyní zejména pronajímací společnosti VTG a Ermewa.

Související novinky
Spielwarenmesse 2022 Omikron
Kategorie
Sdílejte