Škoda 2024

Další Vectrony pro LokoTrain


publikováno 17. 06. 2024 19:46


Dne 17. 6. 2024 převzala společnost LokoTrain další lokomotivu typu Vectron MS. Jak jsme uvedli v posledním souhrnu nových přírůstků této společnosti v ŽM 3/24 (str. 12), již počátkem roku postupně převzala tři Vectrony najaté z různých poolů (jeden od Alpha Trains a dva od BRLL - odtud navíc také jeden Eurosprinter) a dalších pět mělo letos ještě následovat. Tím byl nejprve stroj 193 428 od ELL a následují dva pořízené přímo do vlastního parku. Nyní se jedná o 383.067, po němž by za několik týdnů měl následovat 383.066. Lokomotiva 383.067 je jedním ze strojů LokoTrainu, které jsou/budou pronajaty dopravci PKP Intercity, 193 428 provozuje nyní ČD Cargo.

LokoTrain tak má ve svém parku již okolo 30 lokomotiv. Jde však o úhrnný počet strojů vlastněných nebo najatých více společnostmi skupiny EP Logistics International, protože LokoTrain (jenž je rovněž součástí skupiny) vykonává kompletní fleet management pro většinu lokomotiv, které tyto společnosti využívají.

Pro provoz dopravců, jež jsou součástí skupiny (EP Cargo, RM Lines), je uplatňována zhruba polovina z nich, ostatní jsou využívány k externím pronájmům přes LokoTrain různým dopravcům v ČR, na Slovensku a v Maďarsku. Nadto letošní přírůstky nebudou znamenat pouze navyšování počtu lokomotiv, ale také náhradu za některé ukončené nájmy, jelikož je v plánu sjednotit park moderních lokomotiv co nejvíce na Vectrony a nájmy pak hlavně na stroje od ELL.

Související novinky