ŽOS Vrútky dokončily opravu první z lokomotiv řady 44/45 BDŽ


publikováno 30. 04. 2021 13:39


Od loňského roku provádějí společnosti ČMŽO, Přerov, a ŽOS Vrútky hlavní opravy lokomotiv řad 44/45 BDŽ PP na základě kontraktů, jejichž předmětem je v obou případech vždy deset strojů. Nyní vyjela na zkušební jízdu první z lokomotiv dokončených v ŽOS Vrútky, 44 088.

Stalo se tak prakticky přesně rok po odeslání této lokomotivy z Bulharska, když do obojích dílen byly první lokomotivy přistaveny na jaře 2020. Do ŽOS Vrútky, které příslušný kontrakt realizují ve spolupráci s bulharskými dílnami Trakcija, byly zatím přistaveny celkem čtyři lokomotivy. Další přístavby společnost BDŽ PP pozastavila až do předání první dokončené, tedy právě 44 088.

Zatímco do ŽOS Vrútky jsou odesílány lokomotivy k běžným hlavním opravám, společnost Českomoravská železniční opravna realizuje, a to ve sdružení s bulharským dopravcem TBD-Tovarni prevozi, i částečné modernizace, zpravidla u strojů po dlouhodobém odstavení. V případě ČMŽO byly zákazníkovi již předány dvě lokomotivy, třetí je před dokončením a měla by následovat v květnu. V přerovských dílnách se nachází už i další čtyři bulharské "plecháče".

Související novinky
Spielwarenmesse 2022
Kategorie
Sdílejte