Změny ve struktuře řízení společnosti Škoda Group


publikováno 07. 06. 2022 07:25


Skupina Škoda oznámila, že od 1. 6. 2022 platí následující změny v organizační struktuře.

V jejich rámci jsou vytvořeny čtyři regionální celky (CZ/SK, West, Central East, North) a čtyři produktové řady: k již existujícím produktovým řadám kolejových vozidel a digitálních řešení (Rolling Stock & Digital) a servisních služeb (Service) tak přibyly nové produktové řady autobusy (Bus) a komponenty (Components). Vzhledem k mezinárodním ambicím Škody jsou všechny pojmenovány anglicky. 

Všechny regiony a produktové řady budou zodpovědné za své hospodářské výsledky, za celý životní cyklus projektů, tedy od první konzultace přes výběrové řízení až po finální dodání produktů a dalších služeb. Finance, právní služby, lidské zdroje, komunikace, strategie a obchodní a projektová kancelář budou ale řízeny centrálně pro celou skupinu.

Skupina také nově založila oddělení Sales & Project Office, jež bude podporovat prodej po celém světě, koordinovat projekty a zajišťovat plánování zdrojů, a tedy vyšší efektivitu celého procesu podávání nabídek. Celá skupina se navíc bude prezentovat jako Škoda Group a mění i svoji webovou doménu. 

Didier Pfleger, CEO Škoda Group, k tomu uvádí: „Máme velmi ambiciózní cíle, proto bylo logické soustředit se na zdokonalení naší organizační struktury. Výrazně se také zaměříme na geografickou expanzi na nové trhy. V budoucím směřování skupiny bude hrát klíčovou roli vlastní výzkum a vývoj, protože skupina se chce zaměřit na nová řešení pro moderní a udržitelnou dopravu ve městech i mimo ně. Ještě letos se tak chystáme představit novinky ve svém portfoliu.“

Související novinky
Spielwarenmesse 2022 Omikron
Štítky
Kategorie
Sdílejte