Škoda 2024

Přepravy ukrajinské keramické hlíny prvním výkonem pro LTE Italia


publikováno 30. 01. 2023 17:17


Do přeprav ukrajinského obilí začíná vstupovat také skupina LTE, která již několik měsíců dopravuje i ukrajinskou keramickou hlínu. Její přepravy se navíc nyní staly prvními výkony dceřiné společnosti LTE Italia. Probíhají již zhruba od konce září, na trase do italské Ravenny, ale do konce roku 2022 je v Itálii zajišťoval dopravce InRail, dopravci skupiny LTE pak na Slovensku a v Rakousku, s překládkou mezi vozy rozchodu 1 520 a 1 435 mm v ukrajinském Čopu.

Momentálně probíhají přepravy v týdenní frekvenci, s předpokladem brzkého nárůstu na dva odjezdy týdně. V lednu se právě tyto vlaky staly prvním výkonem nově založené dceřiné společnosti LTE Italia - premiérou byla vozba vyrovnávkového vlaku z Ravenny do Tarvisia dne 14. 1. 2023. Současně se překládka na změně rozchodu během ledna postupně přemístila z Čopu do překladiště společnosti Premaco v Maťovcích.

V lednu uskutečnila skupina LTE také první zkušební přepravy ukrajinského obilí; první vlak vyjel z Čopu dne 21. 1. 2022. V jeho případě bylo zboží ložené v pytlích v krytých vozech, ale v přípravě jsou i přepravy ve velkých pytlích (big bagy) v otevřených vozech i ve standardních výsypných vozech. Předpokládá se týdenní frekvence, s cíli v Itálii a Německu.

Související novinky
Sdílejte