Škoda 2024

Dokončena další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih


publikováno 08. 12. 2023 13:18


Týden před změnou jízdního řádu byla dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků.    

Michal Kraus, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele Českých drah pro servis, říká: „V letošním roce jsme provedli ve Středisku údržby Praha Jih investice v celkové hodnotě 241 milionů korun, za něž jsme obnovili 36 výhybek a zhruba 1 500 m kolejových spojek. Práce se zaměřily na obnovu kolejiště ve střední a odjezdové skupině a uskutečnila se 1. etapa rekonstrukce vjezdové skupiny. V příštím roce chceme pokračovat v obnově kolejiště vjezdové skupiny a celkem plánujeme v nejbližších letech investovat do celého areálu více než 5 miliard korun. Nejvýznamnější akcí bude výstavba moderní haly údržby pro ucelené jednotky, jako jsou ComfortJety, railjety nebo Pendolina“.

V příštích letech se kromě 2. etapy obnovy vjezdové skupiny a výstavby nové čtyřkolejné haly pro údržbu ucelených jednotek dálkové dopravy počítá také se zdvoukolejněním odjezdu ze Střediska údržby do stanice Praha-Vršovice, s rekonstrukcí myčky, komplexní modernizací zabezpečovacího zařízení, s výstavbou trakční měnírny, výstavbou nových sanitárních kolejí, rekonstrukcí osvětlení s novými LED svítidly, s výměnou veškeré kabeláže a v rámci výměny trakčního vedení dojde k jeho přizpůsobení budoucí konverzi na systém 25 kV 50 Hz.

Související novinky
Štítky
ČD
Sdílejte