Škoda 2024

Další „zlatý“ vlak


publikováno 26. 06. 2024 11:00


Dne 25. 6. 2024 představila společnost Eurostar první jednotku Velaro, která byla opatřena zlatým polepem (4017/18). Na rozdíl od našeho „zlatého“ Vectronu, jenž připomíná vítězství českého týmu na letošním MS v hokeji, je tento vlak „pozlacen“ v předstihu - pro oslavu nadcházejících olympijských a paralympijských her v Paříži: „Všichni se mohou těšit na to, že budou mít možnost se zúčastnit olympiády. Společnost Eurostar je potěšena, že může být partnerem čtyř národních týmů pro Paříž 2024. Na počest toho jsme spustili Zlatý vlak, symbol podpory všech sportovců, kteří se chystají získat zlato, a zákazníků, kteří budou s námi cestovat na hry."

Jednotky typu e320, vyzdobené na počest sportovců (druhou takovou bude 4027/28), mají přepravovat závodníky a diváky do/z Paříže po celou dobu her. Jako oficiální partner pro cestování britských týmů se Eurostar připravuje na to, že na palubě přivítá více než 2 000 sportovců a jejich doprovodu, a to i z Belgie, Nizozemska a Německa. Kromě toho dopravce očekává, že v období od července do září využijí jeho rychlovlaky zhruba dva miliony lidí, přičemž hlavní dny cestování budou odpovídat zahajovacímu a závěrečnému ceremoniálu olympijských her - od 25. do 27. července a od 10. do 12. srpna. Za tím účelem bude přidáno až osm dalších spojů denně mezi Londýnem a Paříží ve špičkových olympijských dnech oproti současnému jízdnímu řádu.

Na palubě vlaků budou ve třídách Business Premier, Standard Premier a Premium k dispozici speciální olympijské dezerty, „olympijská“ čokoláda a nové zlaté olympijské koktejlové menu v pařížském a londýnském salónku. Předpokládá se, že během her bude podáno 21 000 lahví šampaňského, kterým budou fanoušci a sportovci připíjet na medailové úspěchy.

Související novinky
Štítky
Sdílejte