Stanice Praha-Zahradní Město a podchod na Praha hl. n. zprovozněny


publikováno 24. 09. 2021 13:50


V pátek 24. 9. 2021 byl zahájen provoz ve stanici Praha-Zahradní Město a otevřeno prodloužení severního pochodu na Žižkov ve stanici Praha hl. n.

Stanice Praha-Zahradní Město se nachází na nové čtyřkolejné přeložce vedené v území někdejšího seřaďovacího nádraží Vršovice. Vlaky již mohou mezi Zahradním Městem a hlavním nádražím využívat všechny čtyři koleje, rovněž ve směru do Prahy-Hostivaře už byl ukončen jednokolejný provoz po dokončení rekonstrukce mostu přes trať do Prahy-Malešic.

Práce na dokončení stanice Praha-Zahradní Město a jejího okolí nadále probíhají a do začátku platnosti nového GVD zde zastavují pouze osobní vlaky. Nicméně přestupní vazba na MHD je již plně funkční a zastávky MHD nacházející se pod mostem, na němž je stanice situována, už jsou obsluhovány jak autobusy, tak tramvajemi.

V provizorním režimu bylo rovněž 24. září zprovozněno prodloužení severního podchodu pražského hlavního nádraží pro přístup ze Žižkova. V následujících týdnech ještě budou probíhat dokončovací práce v okolí výstupu z podchodu a na nově zbudovaném chodníku vedoucím ke komerčnímu centru na náměstí Winstona Churchila.

Spielwarenmesse 2022
Štítky
Kategorie
Sdílejte