Stavba depa promo
Škoda 2024

Do Kadaně poprvé elektricky přímým spojem


publikováno 08. 12. 2022 12:19


Dne 8. 12. 2022 v 10.45 h přijela do Kadaně elektrická jednotka typu RegioPanter. Šlo tak o vůbec první přímý spoj s přepravou cestujících na lince S 1 z Děčína přes Ústí nad Labem, Teplice, Most a Chomutov přímo do města Kadaně.

Přímé vlaky do Kadaně zavádí nový jízdní řád od neděle 11. prosince, čímž se zjednoduší cestování obyvatel a návštěvníků Kadaně, neboť odpadnou přestupy v Prunéřově. V souvislosti s tím prošly modernizací také elektrické jednotky, které linku obsluhují - zejména jde o přestavbu jednosystémových na dvousystémové, jelikož nová  elektrifikace proběhla již střídavou soustavou o napětí 25 kV 50 Hz, zatímco trať z Prunéřova na Chomutov a dále je napájena stejnosměrnou soustavou o napětí 3 kV.  Přestavby severočeských RegioPanterů jsou takřka hotové, zbývá dokončit již jen jeden.

Jelikož elektrifikace je (oproti původnímu záměru) dovedena až do stanice Kadaň předměstí, bude tato nově opět běžně obsluhována - v současnosti do ní zajíždějí vlaky v pouze symbolické frekvenci.

Související novinky
Štítky
Sdílejte