Žlutý TRAXX v nákladní dopravě


publikováno 04. 04. 2020 16:24


Současná zásadní redukce dálkové osobní dopravy připravila o práci mnoho hnacích vozidel, včetně moderních elektrických lokomotiv, a není příliš snadné pro ně najít využití.

Dne 2. 4. 2020 byl stroj 386.202 společnosti RegioJet poskytnut pro dva výkony firmy RailTransport-Stift: pro přepravu dřeva v úseku Kardašova Řečice - Františkovy Lázně a následně pro převoz prázdné soupravy z Chebu do Lovosic. Lokomotiva byla poskytnuta pouze pro tento den, v budoucnu však může dojít k opakování. RegioJet jinak na vlastních výkonech nadále využívá dva až tři TRAXXy na trase Praha - Brno a tři Vectrony pro rychlíky Brno - Bohumín.

U ČD je zcela odstaveno všech sedm Taurusů ÖBB, provozovaných jinak ve společné vozbě spojů railjet s ÖBB. Z deseti Vectronů, najatých od ELL, je pouze jeden nasazován na pár R 698/679 Praha - Děčín a zpět, provozovaný v pracovních dnech. Překážkou pro širší využití Vectronů je velmi omezený počet strojvedoucích zacvičených na tento typ, neboť vhodné spoje jsou právě mezi těmi, jejichž provoz byl zcela ukončen.

Související novinky
Czech Raildays 2020(21)
Kategorie
Sdílejte