Některé z novinek Czech Raildays


publikováno 07. 06. 2019 00:51


Hned dvě novinky představí společnost CZ LOKO na ostravském veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2019, který se koná ve dnech 11. - 13. 6., a to lokomotivu HybridShunter 400 a první EffiShunter 1000 pro český trh. Hybridní dvounápravová posunovací lokomotiva typu HybridShunter 400 je absolutní novinkou v portfoliu firmy. Její pohon zajišťuje trakční baterie s režimem nabíjení ze zásuvky vnějšího napájení; jako záloha slouží spalovací motor CAT C4.4. Po veletrhu bude lokomotiva podrobena náročnému zkušebnímu provozu, na jehož základě začne sériová výroba. Firma tuto technologii plánuje využít rovněž při stavbě výkonnější čtyřnápravové lokomotivy s hybridním pohonem.

EffiShunter 1000 (744.110) z pětikusové série pro ČD Cargo pak představuje první exemplář tohoto typu na českém trhu poté, co se s ním CZ LOKO prosadilo již v Itálii a ve Slovinsku. Lokomotiva je poháněna spalovacím motorem CAT C32 a vybavena všemi potřebnými moderními technologiemi, jako jsou kamerový systém, on-line monitoring a diagnostika či prvky pasivní bezpečnosti. Všechny stroje pro ČD Cargo jsou vybaveny rovněž mobilní částí ETCS a dopravce je bude mít k dispozici na přelomu letošního a příštího roku po dokončení schvalovacího procesu. Dalších pět lokomotiv je součástí opce.

Společnost Siemens Mobility na Czech Raildays představí nejnovější trendy v dopravě a budoucnost chytré infrastruktury. Chybět nebude ani lokomotiva Vectron, která bude slavnostně předána skupině AWT a společnosti UniCredit Leasing. Lokomotivu najdou návštěvníci na koleji K-11, kde bude vystavena až do konce veletrhu. Její oficiální předání proběhne v úterý dne 11. června ve 12.00 h.

Související novinky
Czech Raildays 2020(21)
Kategorie
Sdílejte