"Žehlička" pro WYNX Pool


publikováno 19. 06. 2020 22:26


Dne 17. 6. 2020 absolvovala zkušební jízdu na trase Přerov - Otrokovice - Přerov lokomotiva 110.021 po provedení opravy stupně EH v dílnách ČMŽO.

Lokomotiva pochází původně z parku společnosti ZSSK Cargo, od níž ji po vyřazení před několika lety odkoupila společnost WYNXA (tedy sesterská společnost firmy WYNX Pool), tehdy ovšem na základě záměru dopravce RegioJet, který měl být jejím konečným zákazníkem. Z toho však nakonec sešlo a "žehlička" byla zařazena do parku v březnu 2019 vzniklé firmy WYNX Pool, která ve spolupráci s ČMŽO dokončila opravu a zprovoznění této lokomotivy.

WYNXA a WYNX Pool jsou sesterskými společnostmi holandské firmy WYNX, jejíž hlavní aktivitou je obchod se železniční technikou v rámci celé Evropy i mimo ni. Přímo WYNX Pool pak zajišťuje širší spektrum služeb. Vlastními kapacitami - v dílnách v Kutné Hoře - realizuje i některé práce potřebné při rekonstrukcích vozidel. Lokomotiva 110.021, jež by v nejbližších dnech měla absolvovat i TBZ, je primárně určena pro vlastní aktivity WYNX Poolu v rámci provozování drážní dopravy (firma je čerstvě již i licencovaným dopravcem), ale též k pronájmu ostatním subjektům.

Související novinky
Czech Raildays 2020(21)
Štítky
Kategorie
Sdílejte