Wiener Lokalbahnen Cargo na české železnici


publikováno 20. 02. 2021 19:34


Společnost Wiener Lokalbahnen Cargo (WLC) je již dlouhodobě zavedeným mezinárodně činným dopravcem. Na vlastní licenci však donedávna vykonával provoz pouze v domácím Rakousku a také v Německu. 

Letos oznámil záměr vstoupit i na české koleje, takže nedávno se odehrály premiérové jízdy. Dne 11. 2. 2021 přejel dopravce WLC v tranzitu Děčín - Břeclav s vlakem močoviny v trase Lutherstadt Wittenberg - Krems an der Donau, a to s vlastním Taurusem 1216 954.

Ve dnech 15. - 16. 2. následovala jízda v opačném směru s vyrovnávkovým vlakem prázdné soupravy od téže přepravy, kterou WLC zajišťovalo na rakouském i německém území již dříve. Nyní tyto přepravy realizuje vlastními náležitostmi v celé trase. Jde o pravidelné vlaky, s nimiž by se i nadále mělo WLC na české síti vyskytovat, a do budoucna zde předpokládá dopravovat i jiné tranzitní přepravy mezi Rakouskem, resp. Maďarskem a Německem.

Vlastníkem WLC je společnost Wiener Lokalbahnen, která je součástí skupiny WIENER STADTWERKE, jež je veřejným správcem vídeňské městské infrastruktury.

Související novinky
Kategorie
Sdílejte