Společnost VTG dokončila převzetí dopravce Carbo Rail


publikováno 03. 06. 2020 10:46


Jak jsme popsali v ŽM 3/20 (str. 5), v únoru tohoto roku byla podepsána dohoda o převzetí většinového podílu v dopravci Carbo Rail (CRR) společností VTG Rail Logistics. Dne 3. 6. 2020 oznámila skupina VTG dokončení této transakce a následné přejmenování CRR, třetího největšího dopravce na Slovensku, na Retrack Slovakia. 

To vychází z již zavedené aktivity skupiny VTG, která pod názvem Retrack realizuje přepravy formou ucelených a skupinových vlaků dopravovaných ve spolupráci s partnerskými dopravci v několika evropských zemích (původně byl systém založen spedicí Transpetrol, více viz ŽM 4/16, str. 15). Retrack Slovakia by tento systém měl zajišťovat v ČR, na Slovensku a v Maďarsku.

Pod pojmem Retrack původně spustila německá spedice Transpetrol GmbH Internationale Eisenbahnspedition v roce 2010 projekt vlastního mezinárodního systémového vlaku určeného ke zkvalitnění přepravy vozových zásilek, resp. skupin vozů (viz také ŽM 4/16, str. 15). Postupným vývojem však byl Transpetrol začleněn do společnosti VTG Rail Logistics Deutschland (viz ŽM 8/15, str. 13), která systém Retrack dále provozuje.

Související novinky
Czech Raildays 2020(21)
Kategorie
Sdílejte