Škoda Vagonka zprovoznila nové obráběcí centrum


publikováno 18. 01. 2021 10:49


Dne 17. 1. 2021 uvedla ostravská Škoda Vagonka do provozu nové obráběcí centrum s pojízdným portálem, díky němuž může obrábět nadrozměrné hliníkové díly.

Obráběcí centrum, které dodala česká firma STROJÍRNA TYC, je nejmodernějším a největším zařízením svého druhu v Evropě. Délka stroje dosahuje téměř 50 m, maximální rozměr obrobku činí 39 x 4,5 m, přičemž přesnost obrábění se odehrává v řádu setin mm.

Obráběcí centrum tvoří dva na sobě nezávislé portály se souvisle řízenou pětiosou hlavou s až 12 000 ot./min. Instalace stroje je součástí rozsáhlého investičního projektu „Nová Vagonka“, jehož realizace byla započata vloni v únoru a jehož cílem je zdvojnásobení objemu výroby vozidel.

Generální ředitel Škody Vagonka Martin Bednarz k tomu dodává: „Nové obráběcí centrum umožňuje obrábět až 28 m dlouhé hliníkové svařence a podsestavy, např. širokorozchodných skříní pro RegioPantery pro Lotyšské dráhy. Celkově vzroste kapacita v oblasti výroby hliníkových skříní až pětinásobně, na 20 skříní měsíčně.“

Související novinky
Czech Raildays 2020(21)
Štítky
Kategorie
Sdílejte