Jednotky KISS dopravce WESTbahn u DB


publikováno 22. 07. 2019 12:27


Deutsche Bahn dnes oznámila, že podepsala smlouvu s rakouským dopravcem WESTbahn na nákup 17 dvoupodlažních jednotek typu KISS. DB dostane první vlaky již v tomto prosinci a použije je v kategorii Intercity 2 na nové lince Drážďany - Berlín - Oranienburg - Rostock, jakmile budou dokončeny požadované zkoušky a zácviky personálu.

Tím se potvrdily již delší dobu kolující pověsti o prodeji těchto vlaků, o něž kromě DB projevily zájem dokonce i ÖBB. Společnost WESTbahn nyní také konečně odtajnila, s jakými vozidly chce do budoucna zajišťovat svůj provoz, neboť dosud se objevovaly pouze neověřené informace o pořízení nových jednotek z Číny.

WESTbahn své KISSy prodá dopravci DB ve dvou tranších: první z nich bude zahrnovat sérii novějších jednotek KISS 2 z roku 2017, přičemž zároveň u firmy Stadler objedná 15 nových, šestivozových jednotek KISS 3, které budou mít větší přepravní kapacitu; teprve po jejich dodání budou DB předány zbývající jednotky KISS 1. V souvislosti s touto redukcí parku přijde i omezení provozu WESTbahnu na obsluhu pouze vídeňského nádraží Westbahnhof (doposud dopravce obsluhuje zároveň i vídeňské hlavní nádraží).

Související novinky
Czech Raildays 2020(21)
Štítky
Kategorie
Sdílejte