Firma Siemens podepsala kontrakt na železniční systém pro Egypt


publikováno 01. 09. 2021 11:59


Společnost Siemens Mobility včera podepsala smlouvu s egyptským Národním úřadem pro tunely (NAT, National Authority for Tunnels) na dodávku komplexního železničního systému.

Ten bude zahrnovat vůbec první vysokorychlostní trať v Egyptě, která navíc bude využívána nejen pro osobní, ale i nákladní dopravu. Stalo se tak po podpisu memoranda o porozumění z ledna t. r.

Společně s partnery Orascom Construction SAE a The Arab Contractors poskytne Siemens Mobility své komplexní služby na klíč při návrhu, instalaci, uvedení do provozu a údržbě dotyčných systémů po dobu 15 let. Celková hodnota kontraktu činí přibližně 4,5 miliardy USD, z čehož podíl firmy Siemens Mobility činí přibližně 3 miliardy USD.

Smlouva se vztahuje na počátečních 660 km z plánovaných 1 800 km nové železniční sítě. Kromě toho bylo dohodnuto, že v nadcházejících měsících budou projednány a dokončeny dohody o dalších dvou VRT, včetně infrastruktury, vlaků a údržby. Siemens Mobility dodá pro tento projekt své vysokorychlostní vlaky Velaro, jednotky Desiro HC a (nákladní) lokomotivy Vectron, vše včetně ETCS Level 2; přesné počty jednotlivých vozidel zatím nebyly uvedeny.

Související novinky
Kategorie
Sdílejte