CargoBeamer otevřel první plnohodnotný terminál a připravuje další expanzi


publikováno 14. 07. 2021 12:18


Dne 10. 7. 2021 spustil CargoBeamer provoz linky spojující právě dokončený terminál v Calais s překladištěm v Perpignanu.

Systém CargoBeamer je sice na trhu již mnoho let, ale až nyní tak byl uveden do provozu první terminál plně využívající podstatu systému (automatizovanou horizontální překládku) a dimenzovaný pro zpracování kompletní soupravy. Systém automatizované horizontální překládky byl dosud jinak zřízen pouze ve zkušebním a prezentačním areálu poblíž sídla firmy CargoBeamer v Lipsku a dočasně v areálu automobilky VW ve Wolfsburgu.

V ostatních případech probíhá manipulace s ložnými moduly vertikálně, prostřednictvím standardní překládkové techniky v terminálech KD - i takto však je tedy umožněno ložení návěsů, jež nejsou uzpůsobeny k vertikální manipulaci. Tímto způsobem je na obou koncích trasy obsluhována linka Kaldenkirchen - Domodossola, která byla dosud jediným případem uplatnění techniky CargoBeamer v podobě pravidelných ucelených vlaků.

Nicméně nyní jsou spuštění provozu terminálu v Calais a linky Calais - Perpignan pouze první z řady novinek, které CargoBeamer připravuje pro nejbližší měsíce. Již probíhají dodávky série 216 nových vozů, v přípravě je vybudování dalších terminálů v německém Kaldenkirchenu a italské Domodossole a zahájení provozu dalších linek. Podrobný článek na toto téma naleznete v právě připravovaném ŽM 7/21.

Související novinky
Štítky
Kategorie
Sdílejte